Muže na Tachovsku uštknul chřestýš. Přiletěl pro něj vrtulník záchranářů

Zdroj: PČR

TACHOVSKO – Na svoji neopatrnost doplatil minulý týden ve čtvrtek třicetiletý muž, který v autě převážel mládě hada chřestýše malého. Hádě o délce asi 20 centimetrů právě měnilo svoji kůži.

Muž ho chtěl zkontrolovat, a tak na cestě z obce Lestkov do Plané zastavil, dal neprozřetelně ruku do terária, ve kterém se had nacházel a plaz jej okamžitě uštknul do ruky. V úleku následně hada setřásl na zem a šlápl na něj. Poté o události informoval svého známého, který přijel na místo a zraněnému muži přivolal záchrannou službu. Dotyčný byl poté letecky transportován do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté i s oznamovatelem místo prohledali, neboť nebylo zřejmé, zda uštknutý muž hada usmrtil, nebo se had někam odplazil. Mládě hada však nenalezli. Jeho tělo našel až poraněný muž, který se na místo vrátil poté, co byl propuštěný z nemocnice domů. „Provedeným šetřením policisté zjistili, že chovatel nevlastní povolení k chovu druhu vyžadujícího zvláštní péči a tento delikt oznámí příslušnému správnímu orgánu – v tomto případě státní veterinární správě,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.