Osobák to zezadu napral do naklaďáku

foto: PČR

PŘEROVSKO – Nedodržení bezpečné vzdálenosti bylo nejspíš příčinou dopravní nehody, která se stala v katastru obce Staměřice na Přerovsku. Osobní vůz to „napasoval“ do nákladního auta před ním. Proč, se šetří.

Ke střetu stačila vteřina. Řidič s nákladním vozidlem Man by si nehody nejspíš ani nevšimla, kdyby nepocítil při jízdě diskomfort. Podíval se do zpětného zrcátka a uviděl za sebou kouř. Zajel ke krajnici podívat, co se děje. „Pohledem zaznamenal, že kolem jeho vozidla něco proletělo a dopadlo na silnici. Záhy zjistil, že mu do zadní nákladové části narazilo osobní vozidlo jedoucí stejným směrem,“ popsala kolizi tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V osobním autě, které do náklaďáku narazilo zezadu a mělo zdemolovanou motorovou část, se nacházel zraněný řidič. Ten musel být s lehčím zraněním letecky transportován do olomoucké fakultní nemocnice.

„U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na třicet tisíc korun,“ dodala Zajícová. Z jakého důvodu řidič osobního vozidla nedodržel bezpečnou vzdálenost a další okolnosti nehody jsou v současné době předmětem dalšího šetření.