Po obchvatu Otrokovic se řidiči poprvé projedou už za měsíc

Foto: ŘSD ČR

OTROKOVICE – Poslední týdny zbývají do částečného zprovoznění jihovýchodního obchvatu Otrokovic. Pravý jízdní pás se poprvé otevře 29. června odpoledne. Ve stejný den se naopak uzavře ulice Kvítkovická v napajedelské průmyslové zóně.

Navzdory rozmarům počasí panuje na stavbě obchvatu čilý pracovní ruch. „V těchto dnech na stavbě dokončujeme pokládku asfaltových vrstev, montujeme svodidla, protihlukové stěny a kompletujeme mosty,“ popsal správce stavby Pavel Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zpočátku bude zprovozněn jen pravý jízdní pruh a provoz tu bude fungovat v provizorním režimu 1+1. Finální dokončení obou jízdních pásů nového úseku dálnice D55 v délce 3,1 kilometru je plánováno na podzim tohoto roku.

Od 29. června až do podzimu se naopak uzavře silnice I/55 v ulici Kvítkovická v napajedelské průmyslové zóně. Důvodem je výstavba kruhového objezdu a napojení silnice na dálniční obchvat. Uzavřena zůstane také silnice III/4973 v ulici Bartošova, která propojuje Kvítkovice a Malenovice.

Stavba jihovýchodního obchvatu pokračuje podle harmonogramu a nezpomalila ji ani nepříznivá epidemiologická situace. „Na podzim bude stavba kompletně hotová. Přesný termín finálního zprovoznění obou jízdních pásů řidičům včas sdělíme. Veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště a Zlín – Uherské Hradiště bude odkloněna po obchvatu a nebude již více zatěžovat frekventovanou křižovatku v Kvítkovicích,“ doplnil ředitel zlínské pobočky ŘSD ČR Karel Chudárek.

Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic začala na podzim roku 2018. Investice na jeho výstavbu přesáhne částku 710 milionů bez DPH. Zhotovitelem stavby je Eurovia CS, a.s.