Rok objížděk v Ostravě: Za týden začne oprava spojky Bělá-Polanka-Klimkovice

Foto: MSK - situační mapa oprav silnice Bělá-Polanka-Klimkovice

OSTRAVA – S prvním červnovým dnem začne dlouho očekávaná a připravovaná rekonstrukce silnice II/478 spojující ostravské městské obvody Starou Bělou a Polanku nad Odrou s Klimkovicemi. Stavba, která potrvá do poloviny příštího roku, bude rozdělena do dvou částí. Pro místní domkaře opravy znamenají, že mohou ojediněle nastat situace, kdy vůbec nebudou moci vyjet autem z domova.

Rekonstrukce průtahu Starou Bělou začne 1. června a proběhne ve třech etapách. Automobilová doprava bude odkloněna na objízdné trasy, které budou viditelně značeny. Změní se také organizace autobusových linek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Budeme se snažit co nejméně lidem komplikovat život, ale bez určitých omezení pro řidiče a obyvatele těchto městských částí se akce bohužel neobejde. Prosíme je o pochopení, ohleduplnost a trpělivost,“ uvedl za Moravskoslezský kraj náměstek Jaroslav Kania.

Obyvatelům Staré Bělé, kteří mají ke svým domům pouze jediný příjezd z rekonstruované Mitrovické ulice, stavbaři umožní se k nim dostat. Výjimkou bude pouze období, kdy se vozovka bude sanovat po celé šíři, a nebude moci na ni vjet nikdo.

“Příjezd k nemovitostem nebude možný například při pokládce živičných vrstev, což je ale krátkodobé omezení. Obyvatelé budou muset krátkodobě parkovat mimo své nemovitosti,” popsal dále námětek hejtmana Radek Podstawka s tím, že zhotovitel bude obyvatele o všech opatřeních, postupu prací a délce omezení průběžně informovat.

Náklady na rekonstrukci, které přesáhnou 81 milionů korun, budou z 85 % spolufinancovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj, z 5 % ze státního rozpočtu a 10 % půjde z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Průtah Starou Bělou by měl být hotov do konce letošního roku. V příštím roce se bude rekonstruovat tato spojnice v Polance nad Odrou až do Klimkovic.

Etapy rekonstrukce ve Staré Bělé:

1. Etapa od 1. 6. 2021 až 30. 6. 2021 bude ohraničena ulicemi Plzeňská a ulicí U Sochy.

2. Etapa od 1. 7. 2021 až 31. 8. 2021 bude ohraničena ulicí U Sochy po ulici Proskovickou. Křižovatka restaurace U Matěje bude uzavřena o víkendu 28. – 29. srpna.

3. Etapa od 1. 9. 2021 až 30. 11. 2021 bude ohraničena ulicí Proskovickou a ukončena mostem přes Odru.

Organizace autobusové dopravy:

1. Etapa – linky 59 a 29 budou objíždět kruhový objezd na křižovatce ulic Junácké a U Sochy se zastávkou Stará Bělá kostel.

2. Etapa – bude posílena linka č. 27 do Proskovic. Linka č. 59 pojede po Blanické ulici na smyčku ve Výškovicích jako linka 55. Linka č. 26 pojede z Junácké ulice po Blanické, U Sochy a Mitrovické zpět na Junáckou.

Dále na našem webu

Fotogalerie: Voda a bahno na Opavsku, hasiči mají za sebou přes 310 výjezdů