Se třemi promile řídil bez řidičáku vrak bez registračních značek

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – V neděli brzy ráno si ivančičtí policisté si v Moravských Bránicích všimli podezřelého Fordu bez registračních značek. Vůz zastavili a chtěli zjistit, proč je v nepořádku.

Z evidencí se dozvěděli, že auto bylo auto z registru vozidel dávno vyřazeno a jedná se tak spíše sbírku náhradních dílů na kolech. Jenže v nepořádku nebyl jen vůz. Za jeho volantem neměl co dělat ani jeho třiadvacetiletý řidič. „Nejenom od prvního pohledu, ale i podle charakteristického zápachu bylo policistům hned jasné, že před jízdou pil alkohol,“ sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. Mladík nadýchal policistům hodnotu převyšující 3 promile. Přiznal, že vypil více než litr rumu, který navíc prokládal vínem. „Muž, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, si asi ve svém stavu neuvědomoval, že je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až rok za mřížemi,“ doplnil Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidiči, kteří řídí pod vlivem alkoholu, velmi často zaviní vážné dopravní nehody. Například v pondělí od brzkého rána zkontrolovali policisté při nárazové akci desítky šoférů v Tetčicích u vlakového nádraží. Během této kontroly přistihli další tři nezodpovědné řidiče.