Strážníci a policisté zasahovali v nočních hodinách v restauraci plné lidí, zákazníci vládní opatření zřejmě moc neřešili

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Uplynulou sobotu krátce po druhé hodině ranní byl operační důstojník požádán o vyslání hlídek do hospody v centru města, kde se i přes stále platná mimořádná opatření nacházelo mnoho lidí.

Při příjezdu strážníků a policistů na místo, bylo zjištěno, že jsou ve vnitřních i venkovních prostorech restaurace zákazníci bez roušek a rozestupů. „Policisté provozovatele vyzvali k prokázání totožnosti, ten však nereagoval, pouze opakovaně argumentoval tím, že opatření jsou dle ústavního soudu neplatná,“ říká mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zasahující hlídky vyzvaly přítomné hosty, aby odešli.  Návštěvníci hospody výzvu pochopili a odešli. I provozovatel si nakonec uvědomil, že jedná protiprávně a zasahujícím strážníkům a policistům slíbil, že se obdobná situace už nebude opakovat.

foto: Městská policie Hradec Králové