V Loukově se bude opravovat silnice, úsek se na 5 měsíců uzavře

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Po dokončované rekonstrukci hlavního průtahu obcí Loukov na Kroměřížsku se místní mohou těšit na další opravenou silnici. Tentokrát přijde na řadu cesta do Libosvár. Řidiči se musí připravit na úplnou uzavírku a využít objízdnou trasu.

Opravovat se bude 945 metrů dlouhý úsek silnici III/43810 v Loukově směrem na Libosváry. Při stavebních úpravách se počítá s kompletní rekonstrukcí vozovky a sjednocením šířky na 6,5 metru mezi obrubami. Zajistí se také odvodnění silnice a vybuduje se 225 metrů dešťové kanalizace.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Práce potrvají do konce listopadu, přičemž po celou dobu zůstane silnice zcela uzavřena. Veškerá doprava mimo IZS bude vedena po objízdné trase Loukov – Panská Šopa (křižovatka silnic II/150 a III/4389) – Libosváry. Dokončovací stavební práce proběhnou za částečné uzavírky po polovinách šířky vozovky s řízením dopravy pomocí semaforů.

Zhotovitelem stavby je firma KARETA, s. r. o. Smluvní cena činí necelých 23 milionů korun.

V Loukově probíhá od loňského července rozsáhlá rekonstrukce hlavního průtahu obcí. V závěru května už zbude dokončit posledních 100 metrů z celkem 1,4 kilometru dlouhého úseku. Hotovo bude do konce července.

Foto: ŘSZK