VIDEO: Agresor napadl strážnice. Pomozte najít neznámého útočníka

Zdroj: Policie JMK

BRNO – Několik dnů hledají brněnští kriminalisté agresivního muže, který tvrdě zaútočil na dvě strážnice městské policie. Napadení  se odehrálo v pátek 14. května v podvečerních hodinách  nedaleko brněnského hlavního nádražní.

Hlídka dvou strážnic si na ulici Bašty povšimla muže, který bezostyšně močil na veřejnosti. Strážnice se pokusily na místě vyřešit s mužem přestupek. Jenomže muž zasahující ženy v uniformě počastoval nadávkami nejhrubšího zrna a chtěl zmizet. Jakmile se strážnice odcházejícího výtržníka snažily zastavit, nečekaně od něho dostaly několik úderů pěstí do obličeje. Po brutálním útoku se dokonce agresora pokusil zadržet i jeden očitý svědek, ale i jemu nakonec dokázat bleskově zmizet. Po napadení musely obě zraněné ženy se zlomeninami vyhledat lékařské ošetření ve Vojenské nemocnici. Na základě zajištěných kamerových záznamů policisté hledají česky mluvícího muže, který byl ve věku kolem 35 let a vysoký kolem 180 cm. Měl světle hnědé vlnité vlasy po ramena a uprostřed pěšinku. Oblečený byl do modrošedé bundy pod pás, tmavých kalhot a pod bundou měl šedou mikinu s kapucí. Na nohou měl sportovní boty a v ruce batoh tmavé barvy. „Surový útok je brněnskými kriminalisty prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. V případě odsouzení hrozí podezřelému až čtyřletý pobyt za mřížemi. Jestliže muže poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ vyzval policejní mluvčí Per Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.