VIDEO: Emotivní zadržení útočníka. Hrozí mu až 10 let za mřížemi!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policejní hlídky zadržely šedesátiletého útočníka, který pobodal svého souseda v Novgorodské ulici. Zadrženému nyní za těžké ublížení na zdraví hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Událost si vyžádala výjezd pražských záchranářů, prvosledových hlídek pohotovostní motorizované jednotky a hlídkařů z Prahy 4,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský. V sobotu, po jednadvacáté hodině se v jednom z bytů v Novgorodské ulici v pražských Vršovicích odehrál sousedský spor. Ten byl podpořen i vypitým alkoholem.

Jeden ze sousedů napadl nožem druhého a způsobil mu zranění v oblasti břicha,“ doplnil mluvčí. Záchranáři zraněného okamžitě ošetřili a následně převezli do nemocnice. Tam se podrobil operaci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Za využití donucovacích prostředků pak policisté zadrželi podezřelého šedesátiletého muže. K dalším úkonům byl převezen na policejní služebnu. V neděli si pak vyslechl obvinění pro trestný čin těžké ublížení na zdraví. V případě odsouzení muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Policejní video naleznete na tomto odkazu.