Z pokácených stromů vzniklo zajímavé obydlí

Foto: Oficiální www města Trutnov (Vendula Kasperová)

TRUTNOV – Dřevo původně určené k likvidaci bylo originálně využito nejen jako výzdoba, ale plní i praktickou funkci. Pokácené stromy totiž posloužily jako útočiště nejrůznějším druhům hmyzu.

Technické služby se rozhodly efektivně využít pokácené dřevo, které čekala likvidace. Díky tomuto nápadu vznikla ve městě hned dvě broukoviště. Jedná se o obydlí pro hmyz, které se skládá z částí špalků, kmenů a větví částečně zakopaných do země. První se nachází na Horní Promenádě vedle autobusového nádraží, druhé v areálu Bojiště u horní brány. Výroba broukovišť včetně instalace vyšla na 70 tisíc korun. „Jde o drobný prvek v našem městě, který ale plní hned několik funkcí. Je nejen výzdobou z přírodních materiálů, ale zároveň pomáhá přírodě a má své opodstatnění také z hlediska environmentální výchovy. Občané se totiž mohou dozvědět zajímavé informace o fungování přírody,“ dodává starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.