Zlín plánuje zřídit družstevní bydlení v Prštném

Vizualizace: město Zlín

ZLÍN – Vedení Zlína uskutečňuje další kroky ke zřízení Bytového družstva Slanice. K dispozici by tu mohlo být 31 bytů. Pokud se projekt osvědčí, město by chtělo ve výstavbě družstevních bytů pokračovat.

Na nově zřízeném webu mohou případní zájemci už nyní vyplnit dotazník, ze kterého bude magistrát dál vycházet pro stanovení přesných kritérií pro budoucí zájemce. „Pokud občané o pořízení bytu projeví zájem, v dalších krocích dojde v měsíci září k samotnému právnímu aktu založení Bytového družstva Slanice a ke konci roku pak k výběru zhotovitele stavby. Zahájení stavby je naplánováno na duben roku 2022,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Bytový dům v ulici U Slanice bude umístěn na parcelách číslo 1503 a 297/1 v místní části Prštné. Na zastavěné ploše 740 metrů čtverečných bude k dispozici 31 bytů, a to 28 o velikosti 3+kk a 3 o velikosti 1+kk. Celková cena stavby je předběžně vyčíslena na 100 milionů korun. Oproti jiným družstvům nebo podobným formám bude bydlení cenově dostupnější.

Pokud se projekt v Prštném osvědčí, mohlo by se s výstavbou družstevních bytů pokračovat. „Město aktuálně připravuje území vhodné pro hromadnou bytovou výstavbu. Pilotním projektem Bytového družstva Slanice vyzkoušíme, jestli je tento způsob výstavby pro obyvatele Zlína zajímavý. Pokud se forma družstevní výstavby osvědčí, plánujeme v tomto režimu postavit i další domy. Určitě se ale nevzdáváme možnosti nájemního bydlení, tedy bytů ve vlastnictví města, o které je zájem a jsou určeny pro různé cílové skupiny, “ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.