Zraněná srna uhynula po srážce s autem. Předtím ale ještě porodila srnčata

Jedno ze zachráněných srnčat. Foto: Stanice Pavlov

JIHLAVA – Smutný příběh s nadějným koncem se udál na konci minulého týdne na silnici kousek za Jihlavou. Osobní auto srazilo srnu, která ještě před smrtí stihla porodit dvě zdravá srnčata.

Nehoda vypadala dramaticky, protože zvíře bylo vážně zraněno, ale další šok přišel vzápětí. To když srna začala rodit a krátce po sobě přivedla v příkopu u silnice na svět svá mláďata. Svou šanci na život dostala poté srnčata díky pracovníkům záchranné Stanice Pavlov.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hned jak jsme se o případu dozvěděli, vyjeli jsme na místo, abychom si srnčata bezpečně odvezli do stanice,“ uvedla Monika Brothánková ze Stanice Pavlov. Péče o srnče je velmi náročná, mlékem v lahvičce se musí krmit každé tři hodiny.

Přestože počasí nepřeje, sezóna mláďat je v plném proudu. V záchranné stanici se aktuálně starají o čtyři liščata, malého výra velkého, puštíka obecného, tři malé kuny, tři srnčata, šest drozdů kvíčal, pět kosů, sojku, dva holuby hřivnáče, stehlíka, nově o pět čápat a početná jsou zde i veverčata.