Čeho je moc, toho je příliš! Po dalších případech vloupání putoval recidivista rovnou za mříže

ukradené Mondeo

ŠUMPERSKO – Předminulý pátek jsme vás informovali o dopadení pachatele několika vloupání na Šumpersku a Olomoucku, kterého policisté dopadli při honičce v lesním terénu na Šumpersku. Znovu policisté honili stejného muže v pátek 21. května, kdy jim ujížděl v kradeném Cliu. Do tohoto dne má na svědomí několik dalších vloupání, takže po dopadení putoval rovnou za mříže.

V tomto článku jsme vás informovali o dopadení pachatele několika vloupání na Šumpersku a Olomoucku, kterého policisté dopadli při honičce v lesním terénu na Šumpersku ve středu 12. května. V pátek 21. května policisté znovu pronásledovali již dobře známého 30letého muže, který před nimi prchal v kradeném Cliu. Na podezřelého policisté, i díky postřehu všímavých občanů, natrefili opět poblíž Úsova. Seděl za volantem Renaultu Clio, které bylo policistům předešlého dne hlášeno jako odcizené z garáže rodinného domu v Úsově. Jakmile výtečník zjistil, že je opět v hledáčku policie, sešlápl plyn, najel na zaseté pole a snažil se ujet směrem na Královou. Ani tentokrát mu však újezd nevyšel. Po zhruba kilometr a půl dlouhé rallye na poli s kradeným vozem zapadl a nezbylo mu, než se pokusit zmizet po svých. Policisté však byli v mnohem lepší kondici a muže po zhruba dvou stech metrech dopadli a zadrželi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Zatímco dechová zkouška u něj byla negativní, test na drogy vyšel pozitivně na amfetamin/metamfetamin. O lékařském vyšetření spojeném s odběrem biologického materiálu nechtěl zadržený ani slyšet,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Jak se ukázalo, i v tomto případě měl muž na svědomí více skutků. Jen během několika předchozích dnů se v Úsově vloupal do autodílny a vedle notebooku s diagnostikou se zmocnil i auta jednoho z klientů. Jednalo se o Ford Mondeo, který chtěl zloděj využít jako svůj pojízdný domov, a aby nebyl tolik nápadný, část vozu neváhal přestříkat jinou barvou. Vůz mu ale dlouho neposloužil, k jeho smůle vyrazil do Doubravy, kde s autem zapadl.

Na svědomí má podle policistů také vloupání do prodejny v Mohelnici, ale také vloupání do garáže u rodinného domu a v areálu zemědělského podniku v Července. Podtrženo sečteno napáchal škodu za více než 170 tisíc korun.Zadržený třicátník putoval rovnou do vazební věznice. Kromě série vloupání se bude muset zodpovídat také kvůli zjištěným případům distribuce drog, pouze za tento trestný čin mu hrozí až 5 let za mřížemi.