Do valašskomeziříčských základních škol se zapsalo 260 dětí

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – I v letošním roce se konaly zápisy do 1. tříd valašskomeziříčských základních škol. Z důvodu zamezení šíření koronaviru se musely obejít bez přítomnosti dětí.

Stejně jako v minulém roce proběhly zápisy v omezeném režimu jen na základě žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání dodaných zákonnými zástupci dětí. „Pro školní rok 2021/2022 rodiče přihlásili 260 budoucích prvňáčků, z nichž by v září mělo do lavic usednout 203 dětí. Zbývající požádali o odklad,“ přiblížila místostarostka Yvona Wojaczková. Zápisu ze zúčastnilo o 52 dětí méně než v roce 2020, přesné počty žáků, kteří nastoupí do školy, budou známy až 1. září, je totiž možné, že se někdo ještě dodatečně zapíše, případně odloží školní docházku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Valašské Meziříčí zřizuje pět základních škol:  Křižná (celkem dětí u zápisu: 75, požádalo o odklad: 17), Masarykova (celkem dětí u zápisu: 15, požádalo o odklad: 3, Montessori: celkem dětí u zápisu: 16, požádalo o odklad: 1), Šafaříkova (celkem dětí u zápisu: 77, požádalo o odklad: 20), Vyhlídka (celkem dětí u zápisu: 45, požádalo o odklad: 12) a Žerotínova (celkem dětí u zápisu: 32, požádalo o odklad: 4). Působí zde také církevní Základní škola Salvátor,  Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené a speciální Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí.