Jan Saudek a jeho „hříšné fotky“ míří do Prostějova!

PROSTĚJOV – Muzeum a galerie v Prostějově zve na zahájení výstavy Jana Saudka: Fenomén Saudek. Vernisáž za účasti autora se uskuteční ve čtvrtek 3. června v 16.30 hodin, ve vnitřních i venkovních prostorách galerie Špalíček  na Úprkově ulici.

Výstavní prostory galerie Špalíček nabídnou přehlídku fotografií světoznámého a mezinárodně uznávaného fotografa Jana Saudka. Výběr obsahuje známá i méně známá témata, dominovat však bude svět smyslnosti plný žen, nestoudnosti, zvrácenosti, hříchů, ale i ostychu a něhy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Část výstavy bude koncipována jako pocta Janu Saudkovi, kdy se veřejnosti se svou tvorbou představí desítka prostějovských fotografů. Projekt uvádí Muzeum a galerie v Prostějově ve spolupráci s galeristou Jindřichem Skácelem, záštitu přijal primátor František Jura.

„Výstava, která potrvá až do 5. září, bude částečně prodejní, zakoupit bude možné katalog, plakáty a pohlednice,“ říká tisková mluvčí muzea Petra Pášová. Otevřeno je denně (kromě pondělí) od 9.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.