Kamion vyjel mimo silnici, kde doslova přerazil několik stromů. Ve vozidle zůstal zaklíněný zraněný řidič

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Čtyři hasičské jednotky musely zasahovat toto úterý krátce po druhé hodině odpolední u nehody kamionu, který boural na silnici č. 11 v obci Blešno u kruhového objezdu. Zásah byl velmi náročný a jednotky svou práci ukončily až krátce po osmé hodině večerní.

Nákladní vozidla, které vyjelo ze silnice, po polámání několika stromů skončilo ve škarpě. Z kabiny vozu musel být zaklíněný řidič vyproštěn a okamžitě předán do péče zdravotnické záchranné služby.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Aby mohl být kamion vyproštěn, bylo nutné provést překládku asi 20 tun nákladu. S tím pomohly další povolané dobrovolné jednotky i sehnaný manipulátor,“ říká mluvčí hasičů Ondřej Sezima. Silnice byla během zásahu průjezdná pouze kyvadlově. O vyproštění kamionu se postarala specializovaná firma, hasiči poté pokáceli nehodou poničené stromy.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a také dobrovolné jednotky z Třebechovic pod Orebem, Svinar a Malšovy Lhoty.