Letošní vítání občánků v Pardubicích se opět ruší

PARDUBICE – Rodiče pardubických novorozenců musí již druhým rokem oželet slavnostní akt, kterého se většinou účastní široká rodina nově narozeného dítěte. Město letos opět ustupuje od dlouholetého zvyku vítat slavnostně nově narozené děti v Pardubicích. Důvodem je pokračující koronavirová pandemie.

Vítání občánků muselo město kvůli šíření infekčního onemocnění zastavit již v loňském roce. V září 2020 se pak rozhodlo k oblíbené tradici vrátit, po zhruba 14 dnech však muselo v souvislosti s rostoucími počty nemocných vítání opět zrušit. Před vypuknutím pandemie přitom vítalo do společenství Pardubáků ročně kolem 500 dětí.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Rodiny se nás často ptají, kdy bude vítání občánků obnoveno. Původně jsme plánovali obnovit tuto tradici od září 2021, ale protože situace s covidem je stále nejistá, nemůžeme rodičům podzimní termíny nabídnout. Jde o malé děti a nemůžeme si dovolit je jakýmkoliv způsobem ohrozit. Na obřadech vítání občánků bývá více cizích rodin pohromadě, což s sebou stále nese určité riziko,“ vysvětlila vedoucí pardubické matriky Zdeňka Havlíčková s tím, že až to situace dovolí, město bude včas zájemce informovat prostřednictvím médií a webových stránek města.

Ilustrační foto