Mák je bohatým zdrojem vápníku. Udělejte si mřížkový koláč s makovou a tvarohovou náplní

Rýdlová J.

Na máku si skvěle pochutnáme a navíc dodá našemu tělu mnohé cenné látky. Patrně vás překvapí, že je bohatým zdrojem vápníku. V porovnání s mlékem ho obsahuje dokonce přibližně 11krát více! Než začne dozrávat čerstvé ovoce a přijde čas ovocných koláčů, je maková náplň výborným tipem třeba do kynutého těsta. Jaké živiny v máku najdeme? A jak udělat kynutý mřížkový koláč s makovou, případně i tvarohovou náplní?

Čím je mák prospěšný

Ve 100 g máku je obsaženo přibližně 1 450 mg vápníku, zatímco u mléka se jedná pouze o 125 mg. Pro srovnání ještě uveďme, že sýr Eidam 30% mg obsahuje 755 mg, tvaroh 360 mg, loupané mandle 246 mg, čočka 117 mg a brambory 8 mg vápníku na 100 g dané potraviny. Doporučený příjem vápníku pro dospělé činí 1 000 mg za den. Nutno však dodat, že se u některých potravin, a to včetně máku, předpokládá nižší vstřebatelnost. Z minerálních látek je mák bohatý také na hořčík, draslík, mangan či fosfor, dále na příznivé oleje a důležitou vlákninu. V lidovém léčitelství se mák doporučoval při stresu a na slabé nervy, snižování bolestí hlavy, podporu spánku či prevenci osteoporózy. U máku je však zásadní jeho kvalita. O pančování kvalitního potravinářského máku mákem technickým a také o obsahu opiátů jsme psali zde. Po přečtení článku pochopíte, proč je rozhodně lepší věnovat čas výrobě vlastní nádivky, než si ji koupit hotovou v obchodě.

Kynutý mřížkový koláč s makovou a tvarohovou náplní

.Suroviny

150 g polohrubé mouky

100 g hladké mouky

50 g cukru

60 g Hery nebo másla

1 vejce 1/8 l mléka

½ kostky kvasnic

Klasicky zpracovat kynuté těsto v takové konzistenci, aby se dalo vyválet. (V závislosti na vlastnostech ostatních surovin je někdy potřeba přidat více mouky.) Pak oddělit 1/3 těsta na vrchní mřížkovanou část. Zbytek tence vyválet a položit na plech. Těsto potřít nádivkou. Odloženou část těsta také vyválet a nakrájet na pruhy, z nichž vytvoříme mřížky, nebo použít mřížkovací váleček, viz foto. Péci, dokud těsto nechytne zlatavé zabarvení (elektrická trouba na 180 °C). Dávka vystačí na jeden plech přibližné velikosti 35 x 40 cm.

Foto: Rýdlová J.

Maková náplň:

200 g mletého máku

250 ml mléka nebo vody

cukr dle chuti, zbytky marmelád, povidel

trocha namočených rozinek

citrónová kůra

skořice, mletý hřebíček

Foto: Rýdlová J.

Mletý mák nasypat do hrnce, zalít mlékem nebo vodou a mírně povařit, aby změkl. Někdy je potřeba tekutinu dolévat, protože se vyvaří dříve, než mák změkne a vytvoří kaši. Osladit klasicky cukrem nebo zužitkovat zbytky marmelád, povidel. Dále přidat trochu předem namočených rozinek. Lze také dochutit citrónovou kůrou, mletým hřebíčkem a mletou skořicí. Pokud je potřeba nádivku zahustit, lze použít pudinkový prášek nebo trochu ovesných vloček (vkuse nebo pomletých) a nechat odstát. Dávka vystačí na jeden plech.

Tvarohová náplň:

400 g tvarohu ve vaničce (ne nízkotučného, protože je vodnatý)

1/2 sáčku vanilkového pudinku

1 žloutek

cukr dle chuti

trochu rozinek

citrónová kůra

Tvaroh utřít dohladka s cukrem a pudinkovým práškem, přidat žloutek a dle vlastní chuti ostatní suroviny. Pudinkový prášek náplň zahustí. Je potřeba důkladně rozmíchat, aby nevytvořil hrudky. Rozinky lze namočit do rumu. Dávka vystačí na jeden plech.

Přejeme nejen dobrou chuť, ale také dobrý spánek po makovém koláči.