Na schůzku přijela dealerka taxíkem, z ní už odjela v poutech

zdroj: Policie JMK

BLANSKO – Blanenští kriminalisté mají za sebou další vyřešený případ. Dopadli dvojici, která se zabývala nedovolenou výrobou a distribucí omamných a psychotropních látek, a zahájili proti nim trestní stíhání.

Čtyřicetiletá žena z Brněnska prodávala  třiadvacetiletému mladíkovi extáze a pervitin. Ten si něco nechával pro vlastní potřebu a zbytek rozprodal. Jak uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová, kriminalisté operativním šetřením zjistili schůzku dalšího předání, kde pak spadla klec. Když žena na místo přijela taxíkem, policisté u ní zajistili papírovou krabici s bílou krystalickou látkou, asi 500 kusů bílých tablet, 10 kusů plodnic houbiček lysohlávek a finanční hotovost přes 28 tisíc korun. U zadrženého muže zajistili stříkačky a plastový pytlík s krystalickou látkou, a také finanční hotovost. „Čtyřicátnice je stíhaná vazebně a za mřížemi může skončit až na deset let, mladík  je stíhán na svobodě a hrozí mu až pětileté vězení,“ doplnila mluvčí Hrůzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.