Neviděli jste náhodou sprejera, který vyznával barvou svou lásku a pomaloval rozhlednu a zastávku?

ilustrační foto

RYCHNOVSKO – Neznámý pachatel vyznává lásku jakési Zuzaně, k tomu používá barvu ve spreji a svým počínáním se na různých místech dopouští vandalství. To však není vše, uvedená Zuzana se policistům ozvala a všechno je jinak, než se na první pohled může zdát.

Jak potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, policisté z obvodního oddělení v Dobrušce přijali toto pondělí oznámení, že v obci Sedloňov je pomalovaná autobusová zastávka a na Velké Deštné pro změnu rozhledna. „Zatím neznámý pachatel vyznává lásku nějaké Zuzaně tak, že posprejováním zastávky způsobil škodu za 20 tisíc korun a na rozhledně, kde popsal tři pole dřevěného zábradlí z modřínu, se škoda bude pohybovat okolo 10 tisíc korun,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Díky tomuto činu sprejera, došla zmíněné Zuzaně trpělivost a též toto pondělí sdělila policistům, že od konce října minulého roku ji přes sociální sítě vyznává lásku a zve na rande neznámý člověk, čímž ji obtěžuje. Ona jeho návrhy odmítá, ale schůzky chtivý člověk jí stále posílá podobné zprávy. Policisté řeší sprejerské vyznání lásky jako trestný čin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až rok za mřížemi. Druhý případ byl kvalifikován jako přestupek proti občanskému soužití.

Policisté žádají o pomoc při ztotožnění pachatele. „Kdo si všiml malíře při činu, nebo by mohl poskytnout informaci k jeho dopadení, ať zavolá na linku 158 nebo se dostaví přímo na jakoukoliv policejní služebnu,“ dodává mluvčí.

foto: Policie ČR