Po střetu dodávky a jízdního kola, byla cyklistka s těžkým zraněním letecky transportována do nemocnice

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Krátce po půl osmé ráno došlo k nehodě vozidla Renault Master a skládacího kola Eska. Vše se pravděpodobně stalo tak, že 63letá cyklistka začala odbočovat vlevo mimo silnici a to v tu chvíli, když jí předjížděla dodávka. Nehoda je nyní v šetření trutnovských policistů.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k nehodě došlo toto úterý v katastru obce Vrchlabí. Cyklistka po nárazu do zpětného zrcátka dodávky spadla na zem, kvůli čemuž utrpěla těžké zranění, letečtí záchranáři ji transportovali do nemocnice.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidič dodávky ve snaze zabránit střetu, strhl řízení vozidla vlevo, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do listnatého porostu. Policisté jak cyklistku, tak i řidiče, který neutrpěl žádné zranění, podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem,“ říká mluvčí. Škoda na vozidle Renault byla odhadnuta na zhruba 100 tisíc korun a na jízdním kole 200 korun.