Podnapilý muž se postřelil a musel být předán do péče lékařů

ilustrační foto

JIČÍNSKO – Krátce před půlnocí museli policisté a záchranáři přispěchat na místo, kde se třiasedmdesátiletý muž posilněn alkoholem, pravděpodobně neodpornou manipulací postřelil. Za spáchání přestupku mu hrozí pokuta až 30 tisíc korun.

Jak nyní potvrdila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, k události došlo toto pondělí. Policisté při řešení situace vyzvali muže k podstoupení dechové zkoušky na alkohol, ta prokázala 1,17 promile alkoholu v dechu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při bližším ohledání policisté zjistili, že se jedná o plynovou pistoli. „I když v tomto případě muž nemusí být držitelem zbrojního průkazu, neboť plynovou pistoli, jako zbraň skupiny D, může vlastnit osoba starší 18 let, nesmí ji ale nosit veřejně, ani s ní manipulovat pod vlivem alkoholu,“ říká mluvčí. Muži byla zbraň odebrána a se zraněním byl předán zdravotnické záchranné službě.

Nedávno jsme vás o podobném případu informovali v článku: Senior si chtěl vyzkoušet od kamaráda zapůjčenou střelnou zbraň, nakonec skončil v rukách leteckých záchranářů

Policisté radí:

I když si pořídíte zbraň skupiny D na svou ochranu, je potřeba naučit se s ní odborně manipulovat, aby se nestala příčinou neštěstí. Lehce se totiž může stát, že se poraníte. Je proto potřeba mít na paměti, že s ní není dovoleno manipulovat na veřejně přístupném místě ani v soukromí v případě, že je vaše schopnost snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci.