Přijďte si vyzkoušet, jak se jezdí na vozíku. Olomoučtí vozíčkáři lákají na bohatý kulturní program

OLOMOUC – V pátek 18. června ožije Rudolfova alej ve Smetanových sadech v Olomouci již devátým ročníkem tradiční Olomoucké štafety na vozíku. Během dvanáctihodinové sportovně-kulturně-benefiční akce čeká Olomoučany spousta zábavy pro celou rodinu a pestrý hudební program.

Kultovní akce pořádaná Spolkem Trend vozíčkářů Olomouc si rok od roku získává stále větší oblibu široké veřejnosti. “Olomoucká štafeta na vozíku symbolizuje pomyslné propojení světů lidí s handicapem i bez něj. Symbolem tohoto propojení je vozík, na který se závodníci usadí během jízdy po 250 metrů dlouhé trati, aby se alespoň na chvíli podívali na svět z pohledu vozíčkáře. Pak mnozí zjišťují, že ukočírovat mechanický vozík je opravdu dřina. A to absolvují naši štafetovou trať prakticky na rovném povrchu. Ve skutečnosti se musí vozíčkáři potýkat s daleko obtížnějšími podmínkami a člověk si tak alespoň na chvíli uvědomí, že odstraňování bariér má smysl,” prozradil ředitel Spolku Tomáš Zrnka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Spolek Trend vozíčkářů láká během dvanáctihodinového závodu také na bohatý kulturní program. Mezi jezdce opět zavítají oblíbení Univerzální superhrdinové, kteří vždy vykouzlí dětem úsměv na tváři. Kromě představení tance pro vozíčkáře Line dance a prezentace činnosti Atletiky Olomouc – oddílu handicapovaných atletů je přichystána spousta dobrodružných úkolů pro ty nejmenší, workshopy a skvělá hudební vystoupení.

“Letos se v rámci devátého ročníku Štafety můžeme těšit na skvělého bubeníka, lídra bubenické show Jumping Drums a lektora Olomoucké bubenické školy Ivo Batouška. Ivo si pro účastníky připravil relaxačně-muzikoterapeutické vystoupení s magickým hudebním nástrojem Hand Pan s možností zahrát si a vyzkoušet hru na úžasné Bubínky štěstí. Vystoupí také dlouhodobý podporovatel Trendu vozíčkářů a hvězda SuperStar Martin Šafařík. Speciálně ze Slovenska přijede akci podpořit Peter Juhás, bronzový účastník soutěže The Voice Česko Slovensko. Naše pozvání také přijala prostějovská kapela Minami, jejíž hvězda stále stoupá vzhůru, a rockové fajnšmekry potěší vystoupení legendární kapely Premier,” přiblížil hudební program PR manager a koordinátor Štafety Milan Papežík.

Mimo tradičních pamětních náramků si mohou jezdci odnést také hodnotnou výhru. Každý, kdo alespoň jednou absolvuje čtvrtkilometrovou trať, může v závěru programu vyhrát krásnou koloběžku od firmy Tempish v hodnotě 5 000,- Kč. Program je přizpůsobený pro rodiny s dětmi a akce bude konat za každého počasí.