Rodička neměla z porodnice kam jít, ale tým ostravských zdravotníků zafungoval!

Foto: FNO - V neočekávané situaci se ocitla mladá prvorodička Pavla, která po porodu s dítětem neměla kam jít. Na fotografii si přebírá od zástupce zdravotnického personálu FNO výbavičku pro miminko, kterou jí týmy pracovníků z nemocnice darovaly

OSTRAVA – Týmy zdravotníků a sociálních pracovníků nejen z ostravské fakultní nemocnice zabojovaly o budoucnost studentky a prvorodičky Pavly, která otěhotněla v posledním ročníku vysoké školy a před porodem se ocitla v situaci, se kterou se svěřila personálu při odchodu z porodnice.

Rodička se před odchodem z porodnice personálu totiž svěřila, že s novorozenou dcerkou nemá kam jít. Během několika hodin se pro ni i dítě naštěstí podařilo najít dočasné bydlení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do podobné situace jako Pavla, se v porubské porodnici za rok dostanou přibližně tři rodičky, kterým ale nakonec pomohou situaci vyřešit příbuzní.

„Když se maminka při propouštění svěřila, že momentálně nemá kam s dcerou odejít, zajistili jsme jí se sociálními pracovníky náhradní dočasné bydlení v centru Čtyřlístek a vybavili ji základní výbavičkou a plenami,“ řekla vrchní sestra z porodnice Markéta Omachtová.

Jak sestry z nemocnice, tak i pracovník nemocničního Covid centra, Radek Maťus, studentce Pavle přinesli oblečení pro miminko a další potřebnou výbavičku. „Kolegyně jsou rozhodnuté jí pomáhat i dál, pokud to bude potřeba,“ řekla ještě vrchní sestra.

„Děti jsou to největší štěstí, a já jsem rád, že i maminka to vnímá stejně a dcerka je pro ni v podstatě nový start,“ řekl po předání výbavičky Radek Maťus, který sám zatím svou rodinu nemá.

„Všem moc děkuji za oblečení i zajištění pobytu ve Čtyřlístku, odkud budu dál řešit svoji životní situaci. Také věřím, že i studium vysoké školy dokončím už příští rok a budu se poté moci stát pedagogem,“ řekla dojatá maminka.

Dále na našem webu

Zoo Ostrava musela kvůli novému samci lva uzavřít pavilon šelem. Víme proč!