Senioři, pozor na podvodníky! Muž ze Zlínska přišel o 80 tisíc korun

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Policisté na Zlínsku dnes dostali dvě oznámení od seniorů, kteří se stali terčem podvodníků. Zatímco žena ze Zlína krádeži zabránila, dvaadevadesátiletý muž z Halenkovic už takové štěstí neměl. Přišel o 80 tisíc korun, které měl ve skříni.

Ve zlínské místní části Prštné dnes po poledni zavolal cizí muž na dvaadevadesátiletou seniorku, která pracovala na zahrádce, že jde zkontrolovat stav elektroměru. „Když ho dovedla k domu, poslal ji pro doklady a hned šel za ní dovnitř do domu. Ve vstupu dovnitř mu žena zamezila a řekla mu, ať to řeší s její dcerou, která je majitelkou nemovitosti. Díky její duchapřítomnosti se jí nic neztratilo,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obětí zloděje se naopak stal muž z Halenkovic u Napajedel. „Neznámý muž vešel do domu otevřenými dveřmi, odcizil z ložnice peníze a poté šel do kuchyně, kde požádal sedícího seniora o kontakt na jeho syna. Senior předal muži kontakt a muž odešel. Že chybí jeho otci peníze, zjistil syn až dnes, k odcizení mělo dojít v pondělí dopoledne,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Policisté upozorňují všechny seniory, aby byli obezřetní a zabránili cizím lidem ve vstupu do domu. „Podvodníci používají různé druhy legend a záminek, pod kterými se chtějí dostat do domu. Obecně platí, že pokud člověka neznáte, nedovolte mu vstoupit do svého domu. Nejbližší rodinné příslušníky žádáme, aby svým rodičům či prarodičům vysvětlili, že není nutné mít doma větší obnos peněz, plně postačí peníze pro běžnou spotřebu,“ doporučuje Monika Kozumplíková.