Studenty čeká nově opravená škola

Ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Budova stará téměř sto let se nedávno dočkala nové střechy, nyní přišly na řadu jiné úpravy. V plánu jsou ještě další etapy oprav, celková investice jde do milionů. Práce jsou plánovány tak, aby nezasahovaly do průběhu školního roku.

Ve střední škole vizuální tvorby v Ruseku byly během května zahájeny nové úpravy, konkrétně jde o opravu fasády a sanaci sklepa. Práce by měly být hotové do konce letních prázdnin, aby bylo vše připraveno na zahájení nového školního roku. Cena těchto úprav se pohybuje přes jeden milion korun. „Celkové opravy budovy postavené v roce 1927 zahájila Správa nemovitostí v roce 2019 renovací střechy, která vyšla na tři miliony. O rok později práce pokračovaly výměnou oken v ceně 2,4 milionu korun. Jakmile bude během letošního roku dokončena fasáda, bude moci být zahájena poslední etapa oprav, v rámci které dojde k výměně plotu. Celkově vyjdou několikaleté rekonstrukce na zhruba sedm milionů korun,“ dodává za město Michal Komárek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.