V menším Faunaparku Sedlec u Mikulova spatříte velbloudy, malé šelmy i vodní ptactvo

Faunapark Sedlec
Faunapark sedlec u Mikulova. Foto: Zdeněk Hercík

Pojeďte s dětmi za zvířátky do malé ZOO v Sedleci u Mikulova. Celá rodina bude z výletu jistě nadšená, u dětí často boduje pes Dingo. A kdo to vyhraje u vás? Opice, liška, nebo snad velbloud? Narozdíl od jiných ZOO tu na vás navíc dýchne úplná oáza klidu. V celém areálu najdete řadu vysázených ovocných stromů, které krásně voní a posedět si můžete u kouzelného jezírka s lekníny.

Tato rodinná ZOO se nachází v příhraniční obci Sedlec u Mikulova. Areál faunaparku je rozdělen na dvě části. První venkovní expozice je vybudovaná kolem vodní nádrže, osázené lekníny a vodním rostlinstvem. Část navazuje na zázemí ZOO a školící prostory. Od roku 2018 zde taky můžete vidět vnitřní i venkovní expozici terarijních zvířat, včetně malých šelem. Najdete tu i na 50 exemplářů opic, voliérové ptactvo, jeřáby nebo také mývaly.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Druhá část ZOO je koncipovaná spíše volněji, s venkovními ohradami, výběhy a chovnými zařízeními, která jsou rozmístěná kolem několika vybudovaných tůněk a umělého ostrůvku s vodním ptactvem. V ohradách se pasou zebry, antilopy, ale také velbloudi dvouhrbí. I v době nedostatku deště je tato část vždy živá, zadržuje dostatek vody pro okolní krajinu.

ZOO Sedlec
ZOO Sedlec u Mikulova. Foto: Zdeněk Hercík

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba faunaparku je v sezóně každý den od 9 do 17 hodin. Vstupné je pro děti do 2 let a držitele průkazu ZTP/P i jejich doprovod zdarma. Děti od 2 do 18 let mají vstup za 50 Kč, dospělí za 100 Kč. Aktuální informace si však vždy ověřte na webových stránkách ZOO.

ZOO Sedlec
ZOO Sedlec u Mikulova. Foto: Zdeněk Hercík

Spojte návštěvu ZOO s dalšími zajímavými místy

Potok Včelínek, který areálem ZOO protéká, je jediným zdrojem vody pro rybník Nesyt. Kousek od ZOO naleznete krásnou stezku pro kolo či kolečkové brusle, po které dojedete kolem Hlohoveckého rybníka a rybníka Nesyt až do Hlohovce. U rybníka Nesyt si můžete odpočinout na pěkném posezení a děti si zde pohrají na velkém dětském hřišti. Můžete si také zahrát golf na golfovém hřišti nebo vystoupat na dvě ptačí rozhledny a prozkoumat okolí z výšky.

 

Místo:

Kraj: Jihomoravský
Okres: Břeclav
Obec: Sedlec u Mikulova

Kontakt:

Faunapark Sedlec

Sedlec 313
691 21 Sedlec

E-mail: faunaparksedlec@seznam.cz
Web: www.zoosedlec.cz