Vsetín bude mít vlastní plaveckou školu

Městské lázně Vsetín. Foto: Jana Raszková

VSETÍN – Povinný plavecký výcvik bude pro školy ze vsetínského regionu od nového školního roku zajišťovat Středisko volného času Alcedo. Vznik plavecké školy podpořili zastupitelé na dubnovém zasedání.

Doposud povinný výcvik pro žáky 1. stupně zajišťovala Plavecká škola Valašské Meziříčí. Od nového roku bude zřízena plavecká škola jako součást Alceda, což by pro školy a školky v regionu mělo být výhodné. „Alcedo totiž provozuje kroužky plavání a úzce spolupracuje s Plaveckým klubem Vsetín, který se věnuje výkonnostnímu plavání. Bude tak zajištěna plavecká činnost všech mládežnických kategorií a jejich vzájemná návaznost od předškoláků až po závodní sportovce,“ vysvětlil místostarosta pro sport Tomáš Pifka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výuku zajistí dosavadní lektoři plavecké školy, kteří se stanou zaměstnanci Alceda. Školy by tak žádnou výraznou změnu, kromě názvu poskytovatele, neměly pocítit. „Lektoři navíc nebudou tak závislí pouze na plaveckém výcviku během školního roku, ale budeme moci jejich znalostí využít například i v našich kroužcích či během letních táborů, což přinese nezanedbatelný ekonomický efekt,“ vyzdvihla přínos ředitelka Alceda Martina Hromadová.

Radnice teď podniká nutné kroky k registraci školy, aby od září mohla začít fungovat. „V právě probíhajícím školním roce nebyl povinný plavecký výcvik z důvodu pandemické situace a uzavření lázní vůbec realizován, ale věříme, že se situace brzo vrátí do normálu a děti už budou moci opět od září chodit do našich lázní,“ dodal Tomáš Pifka. Dodal, že v novém rozvrhu výuky bude Alcedo pamatovat i na náhradní termíny pro ty, kteří kvůli epidemickým opatřením o výcvik přišli.