Výstavní síň se dočkala svého rozšíření

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Díky postupnému rozvolňování je zájemcům opět k dispozici výstavní síň v recepci hotelu, která láká na nové exponáty. Nejzajímavějším se bezpochyby jeví ručně psaný dopis místního rodáka.

Od pondělí 24. května je návštěvníkům opět k dispozici výstavní síň v recepci Hotelu U Beránka, která je věnovaná náchodskému rodákovi Janu Letzelovi. Byla dokonce rozšířena o některé zajímavosti. Výstava je přístupná denně od osmi od rána do pěti do odpoledne včetně víkendů. „Expozice byla doplněna o dosud nepublikované fotografie, dokumentující vyzvedávání fragmentů Atomového dómu z řeky v japonské Hirošimě. Městu Náchod je věnoval jejich objevitel Rebun Kayo. Návštěvníci si zde dále mohou prohlédnout dary, které obdržel starosta Jan Birke při své návštěvě Hirošimy v r. 2017 od starosty města pana Kazumi Matsui. Největším lákadlem celé výstavy je exponát v podobě první strany Letzelova ručně psaného dopisu své mamince z jeho cest po Japonsku,“ dodává za město Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.