Drama ve Zlatnické ulici a dvě medaile za záchranu života

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Medaili za Záchranu života a Čestnou medaili Městské policie Praha si převzali dva hrdinové, kteří zachránili život muže ve Zlatnické ulici. Jsou to silné chvíle, popsal událost jeden z odvážných mužů.

O tomto příběhu jsme již psali. „Ležícího muže v ulici Zlatnická si všiml strážník Honza Bláha cestou do zaměstnání,“ přiblížila okolnosti případu mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Jiný muž se nad ním skláněl. Ležící muž dýchal pouze lapavě a strážník okamžitě zahájil nepřímou masáž srdce. Na hlasitém odposlechu měl operátorku záchranářů z tísňové linky, po příjezdu záchranky pak spolupracoval se zdravotníky.

Životní funkce třiačtyřicetiletého muže se podařilo obnovit v sanitce cestou do nemocnice,“ doplnila mluvčí. Tento čin, byl po zásluze odměněn ředitelem Městské policie Praha Eduardem Šusterem dvěma medailemi. Strážník Honza si převzal medaili Za záchranu života, druhý muž, zaměstnanec hotelu Roman Borovička, obdržel Čestnou medaili Městské policie Praha.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ten během předávání medailí prozradil: „Něco takového se mi přihodilo poprvé. Byly to silné chvíle a nakonec krásný pocit z dobrého konce. Původní článek i s videem naleznete na tomto odkazu.