Hasiči dostali nová vozidla

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Dvě hasičské jednotky se mohou od nynějška pyšnit dvěma novými vozidly, díky kterým se dostanou na potřebné místo daleko rychleji. Auta také mohou přepravit i větší množství osob a v zavazadlovém prostředku jsou vybaveny vestavbou pro požární technické prostředky.

Město předalo dobrovolným hasičům z Březhradu a Malšovic dva nové a upravené zásahové vozy, které přepraví na místo události více osob a umožní také rychlejší zásah. Na území města je celkem jedenáct sdružení SDH, loni jim bylo zrekonstruováno zázemí v Plotištích nad Labem. Letošní investice do aut se vyšplhala na částku okolo jednoho a půl milionu korun. „Práce dobrovolných hasičů si nesmírně vážíme a snažíme se je pravidelně podporovat. Vozy jsou vybavené technickými prostředky tak, aby hasiči mohli zasahovat u různých typů událostí, jako je například odstraňování následků povodní, větrných smrští a jiných technických zásahů,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.