Jednačtyřicetiletý cizinec za volantem vozidla Dacia Duster jel po dálnici v protisměru

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Krátce po jedenácté hodině noční přijali policisté na tísňové lince hovor, ve kterém oznamovatel sděloval, že po dálnici D11 okolo 85. kilometru ve směru na Hradec Králové jede vozidlo v protisměru. Volající kvůli tmě a hustému dešti nemohl rozeznat značku vozidla a její SPZ.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo 15. května. Na nahlášené místo se vydalo okamžitě několik policejních hlídek jak z Královéhradeckého, tak sousedního Středočeského kraje. „Hlídky projely různé úseky dálnice a Exit 62 ve směru na Hradec Králové i uzavřely. Ke vzlétnutí byl připraven i vrtulník. Bohužel ani jedna hlídka žádné vozidlo jedoucí v protisměru nebo odstavené na dálnici nepotkala,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jedna z hlídek však objevila na Exitu 90 pět poškozených směrových desek s oranžovým světlem. U třech z nich bylo rozbité světlo a u dvou byl vytržen napájecí kabel, čímž byla způsobena škoda za 25 tisíc korun. Policisté si následně prohlédli kamerové záznamy z mýtných bran a z dálničních kamer a na nich se podařilo vozidlo objevit. Šlo o osobní auto Dacia Duster, které řídil 41letý cizinec bydlící v Hradci Králové. V protisměru ujel zhruba 15 km.

Muž se k oběma přestupkům bez zapírání hned přiznal, sděloval, že nevěděl, jak se dostal do protisměru. Svou chybu si prý uvědomil, až když na něj začala blikat protijedoucí vozidla. Poté z dálnice u Prav sjel. Muže bude dále řešen správní orgán, který mu může uložit pokutu 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.