Město vybralo zhotovitele projektu na dráhu za Lužánkami

Ilustrační foto

BRNO – Multifunkční sportoviště za Lužánkami je zase o něco blíže své realizaci. Radní vybrali společnost Arch.Desing jako zhotovitele projektové dokumentace. Tato firma bude i dozorem na samotné stavbě. Celkové náklady na zpracování projektu se vyšplhají na 4,79 milionu korun.

„Nové multifunkční sportoviště za Lužánkami bude plnit svou funkci v létě i v zimě, jako je tomu doposud. Zlepší se tak podmínky pro brněnské sportovce. Součástí sportoviště bude i rychlobruslařský ovál, který je nejen v Brně raritní,“ řekl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý. Prostor bude sloužit pro nadějné rychlobruslaře, veřejnost, školy i sportovní kluby. Stavba je rozdělena do dvou etap, v první se postaví plochy pro hokej a malou kopanou, bruslení a míčové hry. V druhé etapě se vybuduje ovál pro rychlobruslení, tribuny a zastřešení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během následujícího roku vybraná společnost vypracuje projektovou dokumentaci včetně inženýrských činností a následného dozoru na stavbě. Celkové náklady na projekt jsou odhadovány na 170 milionů korun.