Městské koupaliště v Otrokovicích čeká rekonstrukce

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Nové brouzdaliště, brodítka, skluzavky a mnoho dalšího. Na to se mohou těšit návštěvníci otrokovického Městského koupaliště, které po skončení letošní sezóny plánuje velkou rekonstrukci. Novinky by si místní mohli vyzkoušet příští rok v květnu.

Radovat se budou moct hlavně rodiče s dětmi. Ty nejmenší ocení nové brouzdaliště a brodítka, starší pak skluzavky a dospělí budou moct využít nové odpočinkové plochy. „Nové brouzdaliště je navrženo jako průnik čtverce a obdélníku. Konstrukční návrh je řešen z železobetonu. Finální povrch bude proveden z těžké bazénové fólie,“ popsal brouzdaliště Erik Štábl, vedoucí odboru rozvoje města.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Velkou proměnou projdou i ty části koupaliště, které jsou návštěvníkům neviditelné. „V souvislosti se zamýšlenou rekonstrukcí části areálu nebudou provedeny pouze nadzemní objekty, ale je třeba řešit i nový vodovod, kanalizaci, silnoproudé rozvody. Veškerá bazénová technologie pak bude umístěna v zemním objektu,“ vyjmenovává Erik Štábl.

Rekonstrukce potrvá 9 měsíců, přičemž hotovo by mělo být v květnu příštího roku. V prvních týdnech proběhne testovací provoz, začátkem sezóny 2022 si ale opravené koupaliště užijí všichni návštěvníci.

Oprava je vyčíslena na 19,6 milionů korun. Hrazena bude z městského rozpočtu.