Mladá žena odmítla test na drogy. Domů se vrátila bez řidičáku

Ilustrační foto

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Běžná silniční kontrola odhalila v Moravských Budějovicích řidičku, která zřejmě neměla čisté svědomí. Jak jinak totiž vysvětlit, že se odmítla dát testovat a raději policistům na místě odevzdala řidičák. Problémům se však mladá žena stejně nevyhne, ve správním řízení ji čeká až padesátitisícová pokuta a navíc zákaz řízení.

Policejní hlídka zastavila ve středu 26. května půl hodiny po půlnoci v ulici Šafaříkova řidičku Citroenu. V rámci kontroly dali policisté mladé ženě dýchnout a vše bylo v pořádku. Problém nastal až při druhém testování. „Orientačnímu testu na zjištění přítomnosti návykových látek se žena po řádném poučení odmítla podrobit. Stejně tak se odmítla podrobit i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu,“ informoval policejní mluvčí David Linhart.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté třiadvacetileté ženě další jízdu zakázali a na místě jí vzali řidičák. Vzhledem k tomu, že podobné případy patří mezi nejzávažnější přestupky, může řidička očekávat pokutu ve výši 25 – 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky.