Policie našla pohřešované bratry z Veselí v Rousínově

ilustrační foto

HODONÍN – Policie pátrala po dvou školácích z Veselí nad Moravou. Ve středu ráno měli odejít z domu do školy, tam však nedorazili a ani domů se nevrátili.

Bratři mají vietnamskou státní příslušnost. Doma zanechali mobilní telefony, vzali si však sebou svoje úspory. Policisté po nich pátrali v terénu a prověřovali místa, ke kterým mají nějaký vztah. Oba chlapci měli být naposledy viděni ve středu odpoledne při cestě linkovým autobusem, ze kterého vystupovali v Uherském Hradišti. „Je možné, že cestují dále a mohou se nacházet na kterémkoli místě v ČR. Policisté proto žádají veřejnost o pomoc při pátrání,“ požádal policejní mluvčí David Chaloupka. Starší dvanáctiletý Nguyen Tuan Son je vysoký 155 cm, byl oblečený v černé bundě s kapucí s reflexními zelenými prvky, u sebe by měl mít tmavý batoh. Mladší desetiletý Nguyen Tuan Lam je vysoký 145 cm, oblečený byl v černé bundě s tmavě zelnými prvky v oblasti ramen, u sebe by měl mít šedý batoh. Pokud jsou odkazy nefunkční, osoby byly vypátrány.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.