Tragická nehoda u Děbolína. Při střetu došlo k úmrtí mladého řidiče

Tragická nehoda mezi Děbolínem a Jindřichovým Hradcem (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Jindřichohradečtí policisté ve středu po šestnácté hodině přijali oznámení o tragické dopravní nehodě na silnici I/23 mezi obcemi Jindřichův Hradec a Děbolín. Mladý řidič Transporteru zde přejel do protisměru, kde se střetl čelně s jiným vozidlem.

Po příjezdu na místo a ohledáním místa střetu policisté zjistili, že ve směru z Děbolína do Jindřichova Hradce jel řidič užitkového vozidla tovární značky Volkswagen Transporter. „Mladík ročník tisíc devět set devadesát čtyři z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Tragická nehoda mezi Děbolínem a Jindřichovým Hradcem (zdroj Policie ČR)

Mluvčí dále sdělil, že od Jindřichova Hradce jela za sebou dvě užitková vozidla, a to tovární značky Dacia Duster a Dacia Doker. Prvně jedoucí řidič Duster stačil podle jeho slov na situaci zareagovat tím, že sjel do příkopu, ale řidič (ročník 1999) Doker již nestačil reagovat a Transporter do něj čelně narazil.

„Velmi mladý řidič utrpěl velmi těžká zranění neslučitelná se životem, dále se zranila osádka Transporteru i vozidla Duster, v celkovém počtu čtyř osob,“ doplnil Bajcura. Případ si převzali kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti.