V Milovicích se při opravě mostu zřítila a hořela vrtná souprava

zdroj: HZS JMK

BŘECLAV – Ve čtvrtek po desáté hodině se při opravě mostku v Milovicích na Břeclavsku převrátila vrtná souprava. Potom začala souprava hořet a museli zasahovat hasiči. Škoda byla vyčíslena na 3 miliony.

Hasiči použili několika vodních proudů. Zajistili místo události a pomocí chemického kontejneru zlikvidovali uniklý olej a naftu. Při požáru se nikdo nezranil. „Příčinou požáru byla technická závada. Včasným zásahem hasiči uchránili majetek za 7 milionů korun. Škoda byla vyčíslena na 3 miliony,“ sdělil mluvčí hasičů Jan Dvořák. K převrácení došlo v důsledku podmáčení terénu, po kterém se zřítil mostek pod tíhou vrtné soupravy. Silničáři ho začali opravovat před několika týdny. Vrtná souprava se zřítila při vrtání pilotů pro nový most a strhla s sebou i elektrické vedení. V Milovicích proto nejde proud a výpadovka z Milovic na Mikulov je neprůjezdná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

foto: Milan Rusek