Ve Valašském Meziříčí se už začalo pracovat na proměně náměstí

Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Přípravnými pracemi začala obnova valašskomeziříčského náměstí. To by do konce srpna 2022 mělo projít velkou revitalizací v hodnotě téměř 52 milionů korun.

Zastupitelé na svém lednovém zasedání odsouhlasili opravu náměstí v hodnotě 58 milionů korun s tím, že letos proinvestují 18 milionů a příští rok zbytek. Veřejné zakázky se zúčastnily čtyři firmy, z nichž jedna, firma PORR, nabídla o šest milionů nižší částku, než byla projekční. „Revitalizaci náměstí jsme tak již ve spolupráci s dodavatelem fakticky zahájili přípravnými pracemi a postupně budou následovat i práce stavební. Občany budeme o jejich postupu průběžně informovat. Termín pro dokončení revitalizace je stanoven na srpen 2022,“ dodává starosta Robert Stržínek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A jaké změny čekají obyvatele po obnově  náměstí? Těšit se můžou na novou zeleň, povrchy a mobiliář v podobě laviček, odpadkových košů nebo osvětlení. Chybět nebude fontána, pítko, či časová osa. „Náměstí bude zároveň přístupnější a bezpečnější pro chodce.­ Vzniknou zde odpočinkové zóny s ostrůvky zeleně a restaurační zahrádky budou mít jasně vyčleněné plochy. Naším cílem je, aby náměstí dál sloužilo k setkávání, pořádání trhů, kulturních i dalších akcí, a bylo živé,“ uzavřela místostarostka Yvona Wojaczková.