Video: V neděli v Jihlavě legendární vozy na legendární lince

JIHLAVA – Pamětníci mohou tuto neděli zavzpomínat na dopravu v Jihlavě před 30 lety. A ti mladší se zase na vlastní oči přesvědčit, jaké tenkrát jezdily trolejbusy, vyzkoušet, jak se v autobusu Ikarus stojí za jízdy nad „kloubem“ a také zjistit, kudy přesně vedla linka BI.

Retro jízdy se konají v neděli 30. května v době od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin. Svézt se linkou BI může v tuto dobu každý zájemce zdarma. Děti mohou navíc přinést ručně namalovaný obrázek trolejbusu a zúčastnit se soutěže. Stačí obrázek odevzdat průvodčímu na kterékoli retrolince BI.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vysvětlení pro mladší ročníky: BI byla legendární jihlavská trolejbusová linka. Zvláštní byla vždy tím, že začínala i končila na jedné konečné a zároveň se v obou směrech dotýkala jedné zastávky, což je opravdu na síti MHD v České republice unikátní,“ uvádí tiskový mluvčí Jihlavy Radovan Daněk.

Zastávky retrolinky BI: Hlavní nádraží – DKO – Seifertova – Poliklinika – Masarykovo náměstí – Demlova – Březinova – Hlavní nádraží.