Vrací se Letní škola seniorů. Vždy dvakrát do měsíce a online

KRAJ VYSOČINA – Kraj letos opět nabízí přednáškový cyklus Letní škola pro seniory, oproti minulým letům ale tentokrát v online podobě. První přednášku si zájemci budou moci vyslechnout již 10. června na portálu Kraje Vysočina.

V loňském roce se měl konat již sedmý ročník přednášek, ale covidová doba tomu nepřála. V předchozích letech se tyto přednášky pořádaly v 10 vybraných městech a byl o ně opravdu veliký zájem, možná i z toho důvodu, že byli zvolení osvědčení lektoři, kteří mají posluchačům co nabídnout.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy hned první přednáška začne s certifikovanou trenérkou paměti paní Janou Vejsadovou, kterou senioři z jejích přednášek již dobře znají. Její letošní téma bude věnováno rozhýbání mozku a zaměřeno na to, co nám pandemie dala a co si nenecháme vzít.

Témata zaujmou starší i mladší ročníky

Přednášky budou probíhat jednou za čtrnáct dní, a to vždy ve čtvrtek v 9.30 hodin. „Při druhé přednášce, tedy 24. června, se necháme hladit po duši a s básníkem Františkem Novotným si budeme povídat o tom, jak si zachovat duševní zdraví třeba pomocí četby knih. Na začátku prázdnin, 8. července, nám aktivní a zapálení turisté, paní Míla Bradová a pan František Janeček, dají několik zajímavých tipů na výlety po Vysočině, ale i celé České republice,“ uvádí referentka sociálních služeb Kraje Vysočina Táňa Křížová.

Nabídka témat je pestrá, což ocení nejen senioři. „V další přednášce, 22. července, nám mladý včelař Petr Špaček bude vyprávět o včelách a medu, protože kdo má své zájmy a záliby, ten i největší problém lépe snáší. Dále nám 5. srpna paní Alena Doskočilová připomene co dělat, aby bylo doma bezpečno. A na konci prázdnin, 19. srpna, se od paní Ivany Pólové dozvíme, jak si hýčkat své zdraví a jak správně myslet, abychom byli zdraví,“ dodává Táňa Křížová.

Výhodou online přednášek je, že si každou z nich lze pustit z pohodlí domova, na chatě, u vody nebo na výletě, bez nutnosti někam chodit. Není ani potřeba se někam přihlašovat, stačí jen zapnutý počítač, tablet, či telefon. Všechny přednášky jsou samozřejmě zdarma. Stačí na sociálním portálu Kraje Vysočina vyhledat tento odkaz a přednáška může začít.