Za manipulaci s airsoftovou zbraní musí počítat s pokutou

zdroj: Policie JMK

BRNO – V úterý kolem půl sedmé večer zalarmovali vystrašení nakupující brněnské policisty. Na přilehlém parkovišti u obchodu si povšimli podivného muže, který vedle sebe měl o zeď opřenou útočnou pušku osazenou optikou.

Na místo bleskově vyjely nejbližší hlídky, které podezřelého okamžitě vypátraly.  Na výzvu k odložení zbraně ale osmatřicetiletý muž reagoval zvláštně. Otočil se ke služebnímu vozidlu a černou pušku stále svíral ve svých rukou. Až když na něj hlídka mířila služebními zbraněmi a opakovaně jej důrazně vyzývala k odložení pušky, nakonec ji odhodil. Naštěstí se situace brzy vyjasnila. Zpacifikovaný muž zasahujícím policistům vypověděl, že na parkovišti jen představoval svou airsoftovou zbraň potenciálnímu zájemci. K tomu si ale bohužel vybral zcela nevhodně parkoviště plné lidí poblíž obchodu. „Možná si ani nebyl vědom toho, že taková manipulace s podobnou zbraní spadající do kategorie D může být zakázána. Zejména pro zakročující hlídku může být v některých situacích velmi obtížné rozlišit takové zbraně od skutečných. Nyní bude muset hříšník za své chování počítat s tím, že mu ve správním řízení může hrozit až několika tisícová sankce,“ vysvětlil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.