Zábřeh se zítra připojí k Noci kostelů, nachystán je nevšední program

ZÁBŘEH – Noc kostelů je celorepubliková akce, letos se do ní zapojuje již více než 1000 kostelů v celé ČR. Kostely mají pro tuto příležitost přichystaný nevšední program, nejinak je tomu v kostele svatého Bartoloměje v Zábřehu.

V pátek 28. května od 18 hodin kostel svatého Bartoloměje v Zábřehu přivítá návštěvníky na mši svaté, lidé se mohou nechat inspirovat ve ztišení a modlitbě. Následovat budou komentované prohlídky kostela, u varhan čeká návštěvníky zajímavé vyprávění a ukázka hry na varhany s varhaníkem Mirkem Sittou. Připravena bude prohlídka kostela s odborným výkladem starosty Františka Johna, o hudební doprovod se postarají varhaníci a Rytmická schola. Po celou dobu budou k dispozici zvoníci ve věži Farního muzea Zábřeh. Svoji činnost představí i Charita Zábřeh.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Pro každého návštěvníka je připravena mapka kaplí a kostelů Farnosti Zábřeh. Nově budou přístupné od 17 do 19 hodin kaple: Pivonín, Ráječek, Rovensko, Postřelmůvek, Hněvkov, Nemile, Lupěné, Václavov a Skalička,“ informovalo na sociálních sítích město Zábřeh.