Zlíňané si sdílená kola zamilovali, nezastavil je ani chlad a déšť

Foto: město Zlín

ZLÍN – Skvělé ohlasy získal projekt sdílených kol, která se před měsícem objevila v ulicích Zlína. Obyvatelé i návštěvníci krajského města je začali hojně využívat i přes nepříznivé počasí.

Ve Zlíně je k dispozici 120 běžných kol a 25 elektrokol společnosti nextbike. Umístěna jsou na 50 stanovištích. „Ihned po startu jsme zaznamenávali velmi pozitivní zpětnou vazbu na sítích, kde se obyvatelé Zlína vyjadřovali vesměs ve stylu „Konečně se doprava ve Zlíně posunula do 21. století“. Čísla to potvrzují. Výpůjčky stále rostou, počasí nám zatím úplně nepřálo, ale i přes to už jsme dosáhli na 400 výpůjček za den a tendence je rostoucí,“ prozradil manažer projektu Dan Rambousek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V průměru se uskuteční 2,5 výpůjčky na jedno kolo za den. To Zlín řadí mezi top pět nextbike měst z celkem 23 v celé zemi. Naprostá většina výpůjček je do 15 minut, které jsou díky podpoře města pro zájemce zdarma. Každá další půlhodina na mechanickém kole vyjde na 24 korun, na elektrokole lidé zaplatí stejnou částku za čtvrt hodiny. Platit mohou prostřednictvím mobilní aplikace za každou jízdu, nebo si pořídit měsíční či roční předplatné. Podrobný ceník naleznete na webu společnosti Nextbike.

Nadšení Zlíňanů potěšilo i primátora Jiřího Korce. „Potvrzuje to, že tato služba občanům je opravdu žádaným krokem vpřed. Těší nás, že pozitivní ohlasy dalece převažují. V tuto chvíli ve spolupráci s provozovatelem sbíráme podněty uživatelů k dalšímu zlepšení toto služby,“ sdělil primátor.