„Bratrušák“ se v Šumperku otevře až od července, AQUAcentrum hned, jak to situace dovolí

ŠUMPERK – Přestože se venkovní koupaliště mohou otevřít od pondělí 31. května, šumperští milovníci venkovního koupání si budou muset na otevření místního Bratrušovského koupaliště ještě měsíc počkat. Tamní tobogán je totiž na hranici životnosti a jeho stav musí být nejprve důkladně prověřen. Ale za současného chladného počasí to snad nebude velkým problémem.

Zahájení provozu Bratrušovského koupaliště v Šumperku musely Podniky města Šumperka (PMŠ), které areál spolu s AQUAcentrem na Benátkách provozují prostřednictvím své dceřiné společnosti Šumperské sportovní areály, odložit kvůli posouzení stavu tamního tobogánu, jenž je na hranici životnosti. Už teď je však jisté, že samotné koupaliště se pro veřejnost otevře na dva měsíce ve čtvrtek 1. července. V té době by již mělo být dva týdny v provozu AQUAcentrum na Benátkách, neboť vláda avizovala otevření krytých bazénů a saun od 15. června. „Počítáme s tím, že do provozu naskočíme hned, jak nám to vládní nařízení umožní,“ ujistil ředitel PMŠ Miroslav Pospíšil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V AQUAcentru mohou lidé využívat nejen vnitřní „pětadvacítku“, malý dětský bazén, vířivku a tobogán, ale i venkovní zážitkový nerezový bazén s protiproudem a vlnovou skluzavkou. Za pěkného počasí bude prosklená bazénová hala otevřena a propojena s venkovní relaxační plochou a slunící loukou. Detailní informace k provozu AQUAcentra najdete ZDE.