Kola i koloběžky. Cyklostezka Lubina-Lomná zažila první oficiální jízdu

Foto: Město Frenštát p. R.

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Cyklostezka Lubina-Lomná byla včera odpoledne předána k oficiálnímu užívání veřejnosti. Doprovodný program zde pro veřejnost připravila frenštátská radnice, jejíž starosta se pak vydal s ostatními účastníky akce na první jízdu po cyklotrase. Nechyběla ani přednáška zástupce organizace BESIP o jízdě na cyklostezkách.

Starosta města Miroslav Halatin v odpoledních hodinách nejdříve, spolu s cyklisty z řad dětí, přestřihl slavnostně otevírací pásku, a poté se vydal se všemi zájemci na společnou jízdu částí cyklostezky. „Jsem rád, že tu dnes můžu společně s vámi všemi být. Cyklostezka nabízí lidem z Frenštátu i turistům možnost aktivního trávení volného času. Doufám, že se brzy podaří propojit naši cyklostezku i se sousedními obcemi,“ řekl při slavnostním otevření starosta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ve spolupráci se společností Pustevny, s.r.o. připravilo město na včerejší slavnostní odpoledne možnost vyzkoušet si novou cyklostezku při jízdě na koloběžkách zdarma. „Bylo to super, moc jsem si to s taťkou na koloběžce s velkými koly užil. Doma mám jen tu s malými kolečky,“ pochvaloval si jízdu na koloběžce desetiletý Matěj z Frenštátu pod Radhoštěm.

O bezpečnosti silničního provozu, jízdě na kole, povinné výbavě, nebo reflexních prvcích s dětmi na místě diskutoval pozvaný odborník, Jan Blahut, který působí jako krajský koordinátor BESIPu.

Cyklostezka Lubina-Lomná začíná na hranici katastru hranice města s obcí Trojanovice. Vede přes Frenštát směrem na Lichnov a má více jak 6,8 km.

Dále na našem webu

Památka světové úrovně: Šikmý kostel v Karviné dostal prestižní cenu