Muž se bál o svého psychicky nemocného kamaráda, který si chtěl sáhnout na život

Ilustrační foto

BRNO – Muž se obrátil na tísňovou linku městské policie, kde požádal o kontrolu svého šedesátiletého kamaráda. Ten má prý psychické problémy a po telefonickém rozhovoru s ním nabyl dotyčný dojmu, že chce spáchat sebevraždu. Do zábrdovického bytu proto spěchala hlídka.

Na místo dorazila hlídka pořádkové jednotky, která se klepáním a zvoněním pokoušela dostat do bytu, jeho majitel ale na nic nereagoval. Dveře byly navíc zamčené a klíč zastrčený zevnitř v zámku. Jelikož se strážníci obávali o život nemocného muže, povolali na pomoc hasiče, kteří vstup do bytu zpřístupnili. „Strážníci spolu s republikovými kolegy vstoupili do bytu, kde našli ležet muže na posteli. Nepromluvil jediné slovo a jeho nepřítomné pohledy se střídaly se záchvaty pláče,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Dotyčný naštěstí nebyl viditelně zraněný, byl ale ve špatném psychickém stavu, na místo proto dorazila sanitka, která ho odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.