Noc kostelů láká i do chrámů do venkově

PROSTĚJOVSKO + PŘEROVSKO – Nejen farnosti měst Prostějov a Přerov si připravily pestrý program k akci Noc kostelů. Zajímavé programy najdete i v kostelích na vesnicích. Stačí si jen vybrat.

Na Konicku si vaši pozornost zaslouží kostel sv. Libora v Jesenci. Program začíná dnes v 17.00 hodin májovou pobožností, poté si hosté vyslechnou přednášku o historii kostela a působení sester Dominikánek, k poslechu zazní gregoriánský chorál. Kostel bude k individuálním prohlídkám otevřen až do 21.30 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Kostelci na Hané na vás v kostele sv. Jakuba čeká po mši hudební produkce Nota Bene, které budou po 20.00 hodině následovat fanfáry z věže kostela.

V Olšanech u Prostějova vsadili na rodinná setkání. Po samostatné prohlídce kostela sv.Jana Křtitele se všichni potkají na farním dvoře, aby se zde občerstvili a pozdravili se. V rámci programu vystoupí i děti zdejší základní školy se svým pásmem „Stvoření a úcta k životnímu prostředí“.

V Kokorách na Přerovsku lákají na vystoupení místní scholy a divadelní scénku Král Šalamoun. Kostel Nanebevzetí Panny Marie bude přístupný k samostatné prohlídce od 18.00 do 21.30 hodin.

V Lipníku nad Bečvou v rámci Noci kostelů vymysleli společný cyklovýlet. Společný odjezd ke kapli Sv.Vendelína v Oseku nad Bečvou je v 16.00 hodin od kostela sv. Františka. V 18.30 hodin pak v kostele sv. Františka začíná mše svatá, po níž hosty čeká hudební vystoupení Tupec, loutkové divadlo Tilia a komentované prohlídky klášterního kostela. Určitě je na co se těšit.