Očkovací centrum na brněnském výstavišti potřebuje dobrovolníky

Zdroj: FN Brno

BRNO – S přibývajícím počtem očkovaných je na brněnském výstavišti potřeba dalších dobrovolníků. Aktuálně by Fakultní nemocnice Brno uvítala kolem stovky nových tváří.

Denně zde naočkují na 4 tisíce obyvatel, o které se stará na 140 pracovníků z řad doktorů, zdravotních sester a farmaceutů, z toho 90 dobrovolníků. Jejich seznam se ale krátí a nemocnice by potřebovala nové pracovníky. Být dobrovolníkem má svá specifika, jelikož se pracuje s citlivými osobními údaji očkovaných, zájemce tak musí být dokonale proškolen. Poté podepíše dohodu o pracovní činnosti, na jejímž základě dostává finanční ohodnocení. V očkovacím centru tak můžete vidět studenty, seniory, maminky na mateřské dovolené, knihovníky, obsluhu z restaurace, ale i třeba faráře.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dobrovolník je takový člověk pro všechno, je mnoho oblastí, které musí zvládnout.  „Pomáhají s logistikou příchozích očkovaných s vyplňováním a kontrolou dotazníku, naviguji prostorem, pomáhají u počítačů, kontrolují osobní údaje, usazují příchozí. Potřebujeme vědět, že každý prošel všemi stanovišti, tak abychom ho mohli připustit k vakcinaci, proto je potřeba aby byl na každé pozici dobrovolník, který pomůže člověku dostat se dál v celém tom systému,“ říká koordinátor dobrovolníků Ivo Válka. Jediným požadavkem na zájemce je dobrá nálada, nejsou potřeba zkušenosti ani odbornost. Hlásit se můžete na emailu valka.ivo@fnbrno.cz