Pečivo z lenorské pece se neprodává, ale rozdává. Máte chuť?

PRACHATICE – Chybí vám poctivé pečivo? Máte chuť na křupavý chléb? Ten, ale i houstičky, tradiční lenorské placky a dalamánky vám tento víkend připraví Augustin Sobotovič a jeho dámská posádka Velké lóže pecařské v nejznámější a nejatraktivnější obecní peci, která se nachází v Lenoře.

Jak takové pečení v obecní peci probíhá? Inu přijďte se podívat. Roztopit se pec musí už brzy ráno. Nejčastěji tvrdým dřevem a na potřebnou teplotu kolem 220 oC. Mezitím se připraví těsto. Následuje vymetení žhavých dřevěných uhlíků z pece a pak se již sází do pece placky, housky a nakonec chleba. Až se kolem pece začne linout vůně čerstvého pečiva, určitě už se nebudete moci dočkat jeho rozdávání. Ano, pečivo z lenorské pece je zásadně neprodejné, ale skutečně se rozdává všem účastníkům veřejného pečení. Zdarma je na akci dodáváno také dřevo a mouka.

Zažít skutečně ojedinělou atmosféru veřejného pečení ve zděné obecní peci na chleba v Lenoře máte dne 29. května od 9. hodin. Bude pro vás připraven chléb, koláčky, housky i vyhlášené lenorské placky. Čím začnete?